SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak dobrać bumerang

Zacznę od trywialnego stwierdzenia że "cudowny bumerang" nie istnieje. Pisząc "cudowny" mam na myśli taki, który puszcza płazem błędy rzucającego, zawsze bezwzględnie wraca i można nim bezstresowo zacząć przygodę z bumerangami. Zaczynając tę zabawę, musicie wziąć pod uwagę że rzucanie bumeranigem to sport zręcznościowy. Początkujący muszą liczyć sie z tym że bedą musieli poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z techniką rzucania, zanim nauczą się poprawnego posługiwania się bumeranigem, tak żeby wracał po każdym wyrzucie.

Modele bumerangów, które są w dziale "dla początkujących" to specjalnie wytypowane modele, które w porównaniu z innymi są dość łatwe do opanowania i do pewnego stopnia "potrafią wybaczyć" te błędy, które najcześciej zdarzają się początkującym.
Nie oznacza to że taki bumerang od razu idealnie wróci do rąk za pierwszą próbą, ale przynajmniej na pierwszym treningu nie trzeba będzie chodzić po niego 30 metrów tylko wyląduje np. 4-5 metrów od nas :)

Bumerang dla początkującego

Proszę też pamietać że bumerangi dla dzieci są równie dobre dla wszystkich początkujacych, niezależnie od wieku.
Cicholot Yeti, Trójpłat i Kółko to modele lekkie, które nie wymagają wielkiego wysiłku i olbrzymich umiejetności, żeby w miarę dobrze nimi rzucić.
Bumerangi dla dziecie są lekkie, a to oznacza że są też dobre na początek dla dorosłego. Gdy nie trzeba się skupiać na sile rzutu, wtedy łatwiej wytrenować właściwą technikę rzucania.
Pomimo że zajmuję się bumerangami od bardzo wielu lat, to nadal sam chętnie sięgam po "dziecięce" modele.

Z kolei jeśli ktoś ma zdecydowanie "ciężką rękę" do rzucania, albo inaczej - "nadmiar siły, którą mu trudno opanować" ;) , to nie polecam dziecięcych, bo lot i zachowanie takiego bumeranga nie będzie ciekawy.

Przy zbyt silnym rzucie, lekki bumerang będzie "przesterowany". Zamiast zrobić ładne kółko i wrócić do rąk, będzie próbował lecieć dalej i zrobić drugie kółko. Czasami mu się nawet uda :)
Tak czy inaczej, przy nadmiarze siły, na poczatek polecam Banana XL. To zdecydowanie cięższy i mocniejszy model od dziecięcych trójskrzydłowców, ale dobry do silnego rzucania dla początkujących dorosłych.

Gdy wybierasz bumerang - ręczność jest ważna!

Na zakończenie jeszcze mała uwaga - jeśli masz zamiar dać komuś bumerang jako prezent, pamiętaj że ważne jest to czy ta osoba jest prawo czy leworęczna. Upewnij się o tym przed zakupem.

Łowca Bumerangów


Zapraszamy do Swarzędza
Najlepszym wyjściem jest spróbować swoich sił na rzucając różnymi bumerangami przed zakupem, czyli np. umówić się z nami na rzuty testowe. W ten sposób najłatwiej można dobrać odpowiedni dla siebie model na start.

Prosimy tylko o umawianie się z nami z pewnym wyprzedzeniem. Na pewno jakoś się dostosujemy, ale proszę pamiętać że nie jesteśmy dyspozycyjni 24h/7dni i każdy z nas ma swój własny rozkład dnia :) a na próbne rzuty trzeba poświęcić minimum pół godziny:
- przygotować bumerangi do testów
- dotrzeć na miejsce rzucania
- na miejscu wytłumaczyć obowiązujące zasady
- zrobić krótki pokaz
- poświęcić czas na próbne rzuty i korygowanie ewentualnych błędów rzucającego.


Prosimy też pamiętać że bardzo ważna jest pogoda. W czasie gdy pada, lub wiatry są silniejsze niż 6-7 m/s rzucanie nie ma sensu. Zwłaszcza jeśli chodzi o poczatkujących. Bumerangi jak wszystkie przedmioty unoszące się w powietrzu podlegają zasadom aerodynamiki i są podatne na podmuchy wiatru.

pixel