SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Odstąpienie od umowy

 • Prawo do odstąpienia od umowy
  1. Konsument – zgodnie z art. 22[1] Kodeksu Cywilnego oznacza osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
  2. Wyłącznie Klientowi będącemu jednocześnie Konsumentem przysługuje 14 dniowy termin do odstąpienia od umowy. Konsument ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.
  3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Konsument musi poinformować firmę ZMS Miro o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).
  4. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
 • Skutki odstąpienia od umowy
  1. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy i Konsument nie ponosi żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
  2. Firma ZMS Miro może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
  3. Towar należy odesłać lub przekazać nam osobiście, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym Konsument poinformował firmę ZMS Miro o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Konsument odesle rzecz przed upływem terminu 14 dni. Adres do zwrotów firmy ZMS Miro jest dostępny w dziale "kontakt" za pośrednictwem odsyłacza zamieszczonego na stronie głównej serwisu,
  4. Konsument jest odpowiedzialny wobec firmy ZMS Miro za zmniejszenie wartości rzeczy, w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób.
  5. W sytuacji, gdy towar zamówiony przez Konsumenta jest dla niego indywidualnie wyprodukowany i skonfigurowany zgodnie ze złożonym przez niego zamówieniem, służąc zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb, wówczas kwestie odstąpienia od umowy są ograniczone i będą uzgadniane indywidualnie przez Konsumenta i firmę ZMS Miro.
 • pixel